Ako vznikla bambusová kolekcia.


22. január 2017

Všetko sa začalo tým, že som nechcela robiť len potlač na viac alebo menej dostupné tričká od veľkých výrobcov textilu, pri ktorých ani netuším ako a kde boli vyrobené. Dlho som s tým otáľala, lebo veď oblečenia je na trhu množstvo a nechcelo sa mi pridávať do tohto mora textilu ďalšie kúsky. Ale nakoniec mi to nedalo. Začala som hľadať kvalitné materiály, šikovných krajčírov, začala som vymýšľať strihy a nové motívy. Trvalo to niekoľko mesiacov. Prvá kolekcia je však už na svete.

Pozývam vás nahliadnuť do môjho sveta, i keď v novej kolekcii to na prvý pohľad vyzerá na svet sivo-biely, v skutočnosti je to svet plný farieb, nálad, radosti, dúfania, snenia...

Materiál - kvalita je priorita

Rozhodla som sa použiť niečo iné ako bavlnu. V tejto prvej kolekcii som stavila na bambus. Keď som držala v rukách prvé vzorky bambusového úpletu, zamilovala som sa do neho na prvý dotyk. Je takmer neuveriteľne hebký, jemný a nežný. Nádherne padavý a poddajný. Vedela som, že tričká, tuniky aj šaty z tohto materiálu budú priam luxusné. A presne tak to aj je. Keď už boli ušité prvé vzorky a dala som ich vyskúšať niekoľkým žená, ich prekvapenie z tohto materiálu bolo úprimné, nechcelo sa im toho trička už vzdať.

Strihy - niet nad pohodlnosť

Táto časť bola celkom zábavná, lebo každému sa páči niečo iné :) a tak vyhovieť všetkým sa nedá. Vedela som, že chcem oversized strihy. Niečo voľné, vzdušné, príjemné a pohodlné. Po prvých pokusoch a vzorkách nasledovalo testovanie tričiek a následné dolaďovanie a úpravy strihov. Až kým som nebola úplne spokojná s tým ako sedia. A že teraz sedia ako uliate, z toho sa nesmierne teším.

Motívy - zmysluplná móda

Použila som niektoré z mojich starších motívov, ale aj niekoľko nových. Niektoré sú romanticko-kvetinkové, iné s nádychom folklóru a niektoré len jednoducho textové. Všetky majú niečo spoločné. Presne tak, ako väčšina mojich motívov na tričkách.

V tomto uponáhľanom svete plnom ťažkých a ešte ťažších správ chcem priniesť niečo iné. Možno len zastavenie a zamyslenie sa nad životom, nad tým, prečo tu sme a aký zmysel má náš život. Chcem hovoriť o láske, skutočnej a pravej, nie len o emóciach ale o podstate lásky, ktorá je aj pravdivá. Chcem hovoriť o nádeji, o budúcnosti, o viere. O tom, čo zmenilo môj život a obrátilo ho úplne naruby. Možno aj vás niečo z toho zaujme a možno vás to len privedie na iné myšlienky o svojom živote. Je to na vás :)

Fotenie - zábavná bodka

Tentokrát sa fotenie odohrávalo inak ako naposledy. Možno o tom, ako som si vytvorila vlastný foto-ateliér a prečo sa tak stalo, napíšem podrobnejšie inokedy. Fotenie bolo perfektným relaxom pre mňa aj moje modelky. Spolu sme si to fakt užili a zistili sme, že to vôbec nemusí byť stresujúca záležitosť, práve naopak. Výsledky môžete vidieť v galérii, na niektorých fotkách je naozaj vidno nefalšovaný úsmev a radosť z toho, čo spolu robíme :)

A hotovo...

Poďte si vyskúšať niečo z mojej tvorby a možno zažiť aspoň kúsok mojej radosti, ktorú som mala, keď som to celé tvorila a vyrábala.