Staň sa aj ty poslom dobrej správy


V dnešných časoch sa na nás sypú ťažké správy jedna za druhou. Je náročné nenechať sa tým ovplyvniť. Nie je ľahké tomu nepodľahnúť.

Pozývam ťa k tomu, aby si aj ty bola poslom dobrej správy. Môžeš ju niesť na svojom tričku. Moje motívy na tričkách hovoria o láske, nádeji, viere, milosti, pokoji. Mám túžbu priniesť medzi ľudí pozitívny pohľad na život, aby sa aspoň na chvíľu zastavili vo svojich uponáhľaných životoch a zamysleli sa nad zmyslom života. Chcem hovoriť o láske, ktorá nám všetkým chýba, keď ju nemáme a túžime po nej celý svoj život. Je to láska, ktorá je bezpodmienečná, trpezlivá, skutočná, hlboká, úprimná, nadchýnajúca a trvalá.

Kladieš si aj ty otázky: “Načo som tu? Čo tu po mne ostane? Aký je zmysel života?” Aj ja som si tieto otázky kládla a hľadala som. V knihe kníh – v Biblii je napísané, že kto hľadá, ten nájde. A ja som našla… alebo skôr inak. Boh našiel mňa a dal zmysel môjmu životu. Viem, že ma Boh veľmi miluje a miluje aj teba. Záleží mu na tebe a chcel ťa na tejto zemi. Vložil do teba jedinečnosť. Niečo, čím sa odlišuješ od všetkých ostatných. Nie si omyl ani náhoda. Tvoj život má zmysel a poslanie. Nemusíš len prežívať, ale môžeš žiť svoj život naplno – v láske, v radosti, v odvahe, v nádeji.

Ježiš, aj keď je Boží syn, sa vzdal svojho postavenia a dobrovoľne sa rozhodol zobrať na seba chyby, ktoré si v živote urobila. Zomrel. Tvoje prehrešky boli to, čo ťa vzďaľovalo od Boha, ale pre to, čo Ježiš slobodne urobil, sa môžeš znovu priblížiť k Bohu.

Nepremárni svoju príležitosť a skús hľadať Boha.

Veď kto hľadá, ten nájde.

A toto je dobrá správa.

Pomôž mi ju podať ďalej.

Nika